V Českých Budějovicích se představí spisovatel Menasse

Do Českých Budějovic dnes poprvé přijede významný rakouský spisovatel Robert Menasse. Doposud veřejně vystupoval výhradně v Praze. Ve svých románech a esejích popisuje i česko rakouské vztahy a hodnotí postavení Rakouska v Evropě po pádu železné opony. Dnes bude číst z knížky Ich kann jeder sagen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Politická literatura | Foto: Michelle Meiklejohn

V české literatuře není v poslední době zvykem, že by spisovatelé hodnotili politiku. Německy píšící autoři si ale politiky všímají mnohem více.

„Menasse je minimálně v rámci rakouské současné literatury výjimečná osobnost, protože je velmi politický. V Německu by to až tak neobvyklé spojení nebylo - autor a politik. Pomysleme například na Güntera Grasse, který doprovázel Willyho Brandta,“ říká germanistka Dana Pfeiferová z katedry germanistiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Svými politickými názory Menasse dokonce řadu lidí pobouřil. Při svém prvním autorském čtení v českých Budějovicích představí Robert Menasse svou knihu Ich kann jeder sagen, doslovně přeloženo ‚Já může říct každý‘.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme