V Praze ožívá tradice antikvářských veletrhů, ke koupi budou i cimrmanovské předměty

Český génius Jára Cimrman zve na akci, která se pokusí oživit tradici antikvářských prodejních trhů. První ročník dvoudenního veletrhu Antikvariát začíná dnes v pražské kavárně Louvre. A kromě vzácných knih, grafik nebo pohlednic nabídne v aukci i pár předmětů z cimrmanovských her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mrtvá knihovna v centru Budapešti | Foto: Gregor Martin Papucsek

Jak Radiožurnálu prozradil vedoucí veletrhu Petr Jirásek, dražit se budou dřevěná kopyta, která se objevila v divadelní hře Němý Bobeš.

„V tuto chvíli jsou k vidění právě na veletrhu Antikvariát společně s certifikátem jejich pravosti, který je podepsán všemi herci divadla Járy Cirmana. Zákazníci a návštěvníci si je mohou zakoupit na Aukro.cz v dobročinné aukci pro Nadaci Leontinka,“ upřesnil Jirásek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ozvěnách dne mluvil o veletrhu Antikvariát jeho vedoucí Petr Jirásek

Veletrh v pražské kavárně Louvre se koná poprvé, navazuje ale na tradici antikvářských veletrhů, které se pořádaly v minulých letech.

„Naše agentura pořádala veletrh Antikvariát v rámci veletrhu Sběratel a roce 2004 a 2007, bohužel se nerozrůstal, stagnoval. Od té doby jsme zaznamenali několik antikvářských veletrhů, které pořádali antikváři, nicméně byli jsme osloveni, zda bychom opět neudělali nějaký veletrh s antikvarijním zbožím, takže jsme je vyslyšeli a založili jsme nový veletrh,“ vysvětlil za organizátory Petr Jirásek.

Martin Hromádka, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme