V Přerově zřídili nádražní knihovnu, podobné mají být brzy po celém Česku

Přerovské nádraží bude mít ode dneška malou knihovnu. Cestující v ní najdou stovky titulů. Zpříjemní jim čekání na vlak i samotnou jízdu. Za půjčení nezaplatí ani korunu. Použitou knihu mohou vrátit třeba v cílové stanici. Projekt je společným dílem Českých drah a přerovské knihovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Literatura žije! v Českých Budějovicích nabízí knihy zdarma i počtení na veřejných záchodcích | Foto: Andrea Poláková

„Tady máme všechny knihy, které během dneška přemístíme na nádraží do připraveného regálu. Je to zhruba 200 knížek, beletrie, naučné, něco pro děti, od každého něco,“ ukazuje knihovnice Jitka Štiborová.

Regál s knihami je přímo před vstupem na nástupiště. „Je to dobré, ale je to v začátku, nevím, jak to bude úspěšné. Uvidíme, jak budou lidi poctiví,“ říká paní Marie, která cestuje do Plzně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na nádraží v Přerově natáčela Jana Zemková

Student Petr, kterého čeká za pár měsíců maturita, má jasno, po kterých titulech by po cestě vlakem do školy nebo zpět sáhl.

„Člověk si vybere knížku, kterou si zrovna potřebuje přečíst. Próza, poezie a romány. Myslím, že to pomůže.“

Do konce roku by se regály s knihami měly objevit ve čtyřiceti městech po celém Česku.

Knihovnice Jitka Štiborová vybírá tituly pro nádražní knihovnu | Foto: Jana Zemková

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme