Ve 22 zemích vycházejí paměti Nelsona Mandely

Nelson Mandela vydává své paměti. Kniha Mé rozhovory se mnou vychází právě dnes ve dvaadvaceti zemích. Přeložená je do dvaceti světových jazyků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pretoria | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, PZFUN

Kniha je souborem Mandelových deníků, zápisků, dopisů a dalších soukromých písemností. Má hlavně ukázat bývalého bojovníka proti apartheidu a nositele Nobelovy ceny za mír jako skutečného člověka, který se skrývá za mezinárodní ikonou.

Nelson Mandela, který byl z vězení propuštěn v roce 1990, strávil za dob apartheidu ve vězení 27 let. V pamětech se čtenářům svěřil, jak těžko nesl odloučení od svých blízkých a vědomí, že se o ně nemůže postarat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubica Bergmanová o pamětech Nelsona Mandely v Ranním Radiožurnálu.mp3

"Jedna věc, která mě ve vězení velmi znepokojovala, byl falešný obraz, co jsem proti své vůli vyslal do světa. Díky němu mě považovali za světce. Nikdy jsem jím nebyl, a to ani ve smyslu pozemského hříšníka, který zhřešil a usiluje o nápravu," brání se ve své knize Nelson Mandela.

Předmluvu ke knize Mé rozhovory se mnou pak napsal další laureát Nobelovy ceny, americký prezident Barack Obama.

Lubica Bergmanová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme