Velký knižní čtvrtek přináší knihu rozhovorů s režisérem Formanem nebo Niklovy pohádky

Na pultech českých knihkupectví se dnes objeví kniha rozhovorů s režisérem Milošem Formanem i nové pohádky Petra Nikla. Velký knižní čtvrtek chce představit 12 knižních hitů sezony. Ty vybrali sami nakladatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V knihkupectví | Foto: Jana Šustová

K očekávaným titulům patří kniha rozhovorů režiséra Bohdana Slámy s oscarovým režisérem Milošem Formanem s názvem Povolání režisér nebo nejnovější pohádky Petra Nikla Foukací povídky, které vytvořil se svou matkou - výtvarnicí Libuší Niklovou, známou autorkou hraček pro děti.

„Já jsem si s hračkami musel vyloženě hrát, byl jsem zkušebním králíkem, který testoval na prototypech jejich výdrž. Jestli nepraskají nebo jestli je neprokousnu,“ zavzpomínal v jednom z pořadů Českého rozhlasu Petr Nikl.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Velkém knižním čtvrtku natáčela redaktorka Michaela Vetešková

Čtenáři se mohou těšit i na komiksovou verzi klasického díla Franze Kafky Zámek v podání Jaromíra 99 a ze zahraničních novinek na detektivku oceňovaného Švýcara Joëla Dickera Pravda o případu Harryho Queberta.

Které knihy budou do akce Velký knižní čtvrtek zařazeny, rozhoduje deset nakladatelství. Záleží tedy na redaktorech, kterou knihu na akci doporučí.

„Bezprostřední inspirace pochází z Velké Británie, kde mají podobnou tradici. Spočívá to v tom, že každý rok, druhý čtvrtek v říjnu vycházejí nejsilnější a nejočekávanější tituly podzimní sezony v jeden den,“ říká autor nápadu Josef Žák z nakladatelství Kosmas.

Během dneška se v některých knihovnách a obchodech konají besedy a autogramiády se spisovateli.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme