Výstava přibližuje mladým lidem odkaz Anne Frankové

Osud mladé dívky z německé židovské rodiny Anne Frankové je jedním z nejznámějších tragických příběhů z doby holocaustu. Především mladým lidem by jej měla přiblížit výstava s názvem Anne Frank - Odkaz pro současnost. Na Rakouském gymnáziu v Praze potrvá do 13. dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anne Franková | Foto: www.annefrank.org

Cílem projektu je motivovat mladé lidi k tomu, aby se zamysleli nad problematikou bezpráví, lidských práv nebo rasismu:

Přehrát

00:00 / 00:00

Výstava přibližuje mladým lidem odkaz Anne Frankové. Mluvíme s organizátorkou Hanou Frankovou.

„Chceme, aby bylo patrné, že to, co prožila Anne Franková ve své době, nebylo dáno nějakou historicky podmíněnou nebo uzavřenou shodou okolností, ale že naopak v podstatě každá společnost se může vyvinout ve společnost totalitní, že holocaust nebyl nějakým náhlým rozhodnutím, že k němu společnost směřovala dlouhou dobu krok po kroku,“ řekla Rádiu Česko jedna z organizátorek Hana Franková.

Výstava, která vznikla ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům, je součástí takzvaného přeshraničního projektu pro mládež "TransBorders".

„TransBorders znamená přes hranice. Projekt je založený právě na přeshraniční spolupráci center mládeže a škol v Česku a Rakousku. To znamená, že mladí lidé, kteří se do projektu přihlásí, se potom účastní společných seminářů právě k tomu, aby se mohli stát průvodci putovní výstavou nebo například, aby se mohli zapojit do dobrovolných aktivit, třeba točí krátké filmy s tématikou lidských práv nebo se účastní debat s tématikou lidských práv.“

„Třeba v minulém školním roce se skupinka studentů z Českého Krumlova pustila do natočení krátkého filmu na téma incidentu se žháři z Vítkova, popálenou romskou holčičkou. Určitě tam akcentujeme aktuální aspekt,“ dodala Franková.

Z Rakouského gymnázia v Praze výstava poputuje do Vídně a do Kremže.

Marián Vojtek, Zuzana Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme