Začíná 24. ročník Festivalu spisovatelů Praha, hlavní motto zní Láska a nenávist

V prostoru Senátu Parlamentu České republiky začíná dnes 24. ročník Festivalu spisovatelů Praha. Jeho motto zní Láska a nenávist. Hlavním hostem festivalu je Marocké království. Záštitu nad akcí převzali předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

foto pořady Dvojka, Vltava | Foto: Khalil Baalbaki

Hlavním tématem festivalu bude marocká literatura, představí se ale i tamní malířství. Jeden z koordinátorů festivalu, Petr Soukup, vysvětluje, zda pořadatelé volili motto s ohledem na letošního hosta:

„Je to velmi široké téma, protože se týká zásadních lidských emocí. Nesouvisí nějak s dnešní dobou, ale myslím, že s člověkem od jeho počátku. To téma je vlastně zastřešující. Nesouvisí nějak s Marokem, prostě Michael March jako ideamaker festivalu si ho vybral.“

„Ono vlastně bude i tématem jedné z festivalových diskusí. Druhým tématem bude domov. To má vlastně trošku jakoby pevnější kontury,“ dodal.

V listopadu Praha uvítá běloruskou spisovatelku Světlanu Alexejevičovou, držitelku prestižní Prix Médicis essai za rok 2013 a Mírové ceny německých knihkupců. Spekulovalo se o ní v souvislosti s udělením Nobelovy ceny za literaturu v roce 2013.

Lucie Malušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme