Začíná hlavní část přehlídky Festival spisovatelů Praha

Autorská čtení, besedy i autogramiády předních našich i zahraničních autorů nabízí Festival spisovatelů Praha. K největším hvězdám 21. ročníku patří americký spisovatel Don DeLillo a karibský nositel Nobelovy ceny Derek Walcott.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle Václava Kováře z organizačního štábu odstartuje hlavní část přehlídky dnešní galavečer na Nové scéně Národního divadla. „Nejprve bude předána cena Spirose Vergose za svobodu projevu a následovat bude hudební vystoupen Zülfü Livaneliho," popsal průběh večera Kovář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Festival.mp3

Livaneli je nejen spisovatel, ale také známý hudební skladatel. Večer pak vyvrcholí diskuzí s názvem Jak horká byla studená válka, moderátorské taktovky se ujme politolog Jiří Pehe.

Součástí festivalu jsou i odpolední diskuze, které začínají každý den v 16 hodin na Nové scéně Národního divadla. Pro studenty a seniory jsou zdarma. Kromě zahraničních hostů se představí i domácí zástupci - Vladimír Páral, Tomáš Kafka, Petra Hůlová nebo Sylva Fischerová.

Festival potrvá do středy 20. dubna.

Pavla Dluhoschová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme