Žákyně 6. třídy ZŠ Klára Bajtová napsala knihu Kouzelná mapa

Žákyně 6. třídy základní školy v Králíkách na Orlickoústecku Klára Bajtová napsala a vydala knihu, kterou dnes odpoledne slavnostně pokřtí dětským šampaňským v králické knihovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětské oddělení v jirkovské knihovně | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Langhana s tichým zavrzáním otevřela dveře do té největší chýše, kde spal Hanhody. Langhana k němu přistoupila a otevřela mu pusu. Cosi mu do ní nasypala,“ předčítá Klára Bajtová ze své knížky Kouzelná mapa.

„Je to o osmiletých dvojčatech, která chodí do 2. třídy a nedorozuměním se dostanou pomocí kouzelné mapy do Afriky, kde je ale nešťastnou náhodou zajmou lidožrouti a ti je chtějí sežrat a oni se pak musí nějak zachránit,“ popisuje obsah knížky Klára.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o mladé spisovatelce natočil redaktor Martin Karlík

Přiznává se, že knížku psala rukou a občas i při hodině slohu pod lavicí. Když Klára knížku dopsala a doplnila ilustracemi své spolužačky, rozhodla se ji vydat. Rodiče jí ale od vydání zrazovali. Na internetu si ale našla stránku, na kterou se pošle text s obrázky a vytištěná knížka přijde za pár dní na dobírku.

„Říká, že čte Harryho Pottera, tak to bude taková budoucí česká Rowlingová. Uvidíme, třeba o ní ještě v budoucnu uslyšíme,“ pyšní se učitelka češtiny Iva Kalousová.

Hlavním hrdinům knížky se nakonec podaří vrátit se z Afriky domů. Konec ale zůstává otevřený. Klára Bajtová už totiž pracuje na druhém díle.

Michaela Vydrová, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme