Žákyně 6. třídy ZŠ Klára Bajtová napsala knihu Kouzelná mapa

Žákyně 6. třídy základní školy v Králíkách na Orlickoústecku Klára Bajtová napsala a vydala knihu, kterou dnes odpoledne slavnostně pokřtí dětským šampaňským v králické knihovně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětské oddělení v jirkovské knihovně | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Langhana s tichým zavrzáním otevřela dveře do té největší chýše, kde spal Hanhody. Langhana k němu přistoupila a otevřela mu pusu. Cosi mu do ní nasypala,“ předčítá Klára Bajtová ze své knížky Kouzelná mapa.

„Je to o osmiletých dvojčatech, která chodí do 2. třídy a nedorozuměním se dostanou pomocí kouzelné mapy do Afriky, kde je ale nešťastnou náhodou zajmou lidožrouti a ti je chtějí sežrat a oni se pak musí nějak zachránit,“ popisuje obsah knížky Klára.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o mladé spisovatelce natočil redaktor Martin Karlík

Přiznává se, že knížku psala rukou a občas i při hodině slohu pod lavicí. Když Klára knížku dopsala a doplnila ilustracemi své spolužačky, rozhodla se ji vydat. Rodiče jí ale od vydání zrazovali. Na internetu si ale našla stránku, na kterou se pošle text s obrázky a vytištěná knížka přijde za pár dní na dobírku.

„Říká, že čte Harryho Pottera, tak to bude taková budoucí česká Rowlingová. Uvidíme, třeba o ní ještě v budoucnu uslyšíme,“ pyšní se učitelka češtiny Iva Kalousová.

Hlavním hrdinům knížky se nakonec podaří vrátit se z Afriky domů. Konec ale zůstává otevřený. Klára Bajtová už totiž pracuje na druhém díle.

Michaela Vydrová, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme