Na Pražském hradě se připravuje rozsáhlá výstava Karla Škréty

Z pražského Týnského chrámu na čas zmizí pět vzácných obrazů barokního umělce Karla Škréty. Stěhují se do Jízdárny Pražského hradu, kde bude od listopadu k vidění rozsáhlá výstava Škrétových děl. Skoro čtyři sta exponátů bude zájemcům k dispozici taky ve Valdštejnské jízdárně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baroko v Čechách - K. Škréta - Sv. Karel Boromejský navštěvuje nemocné morem v Miláně

Baroko v Čechách - K. Škréta - Sv. Karel Boromejský navštěvuje nemocné morem v Miláně | Foto: Národní galerie

„V obou jízdárnách bude poměrně rozsáhlý soubor, který zahrne kromě maleb Karla Škréty také kresby a grafiky, které byly provedeny podle jeho děl, i řada dalších obrazů a soch. Budou tam i díla Škrétových současníků, a to jak českých, tak třeba italských nebo německých,“ popisuje výstavu ředitel sbírky starého umění Národní galerie, Vít Vlnas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výstavu Karla Škréty v poledních Ozvěnách dne představil Vít Vlnas, ředitel sbírky starého umění Národní galerie.

„Budou tam i díla architektonická, která budou představovat určitý rámec Škrétovy tvorby a budou tam i různé zajímavosti jako třeba historické dokumenty, které se váží ke Škrétově osobě a jeho dílům. Dále potom doklady Škrétovského kultu v 18. a 19. století, ale třeba také rekonstrukce Škrétovské knihovny, protože Škréta byl velmi vzdělaný muž,“ dokazuje rozsáhlost výstavy Vlnas.

Výstava začne v Jízdárně Pražského hradu a ve Valdštejnské jízdarně v listopadu a potrvá až do 10. dubna 2011.

Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme