Ahoj, Design!

Na náplavce pod Rašínovým nábřežím funguje už druhou výstavní sezónu (A)VOID Gallery. Jde o jeden z projektů občanského sdružení Dvojka sobě, které se zaměřuje na kulturní a sociální oživování veřejných prostranství v Praze 2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ahoj, Design! | Foto: (A)VOID Gallery

Nutno říci, že v případě (A)VOID Gallery se tento záměr rozhodně daří. Výstavy, divadelní představení, koncerty a další události pravidelně přivádí na náplavku různorodou společnost napříč generacemi. Kromě výstav v klenutém prostoru ve zdi náplavky vznikají pro prostor Rašínova nábřeží různé site-specific instalace, jako například aktuální projekt Hnízdo 01. Jde o skupinu kamer namířených do různých směrů, nahuštěnou na zdi pod Palackého mostem. Autorem je student čtvrtého ročníku Akademie výtvarných umění Jakub Geltner.

Kromě okolních zdí a prostoru pěší zóny na nábřeží expanduje (A)VOID Gallery i na vodu, jako v případě aktuální události Ahoj, Design! Třídenní festival designu a módy se zčásti odehrává na palubě staré výletní lodi, zakotvené naproti galerii. Setkání milovníků designu se odehrává od pátečního odpoledne do nedělního večera a kromě prodejních výstav vybraných návrhářů designu a módy nabídne i přednášky. Ty se budou týkat spojení designu – vody a na vodním prostředí je založená také celková grafická vizuální tvář festivalu. Součástí Ahoj, Design! bude i bookshop a výstavní instalace Současná italská plastová židle.

Více se o Ahoj, Design! dozvíte v rozhovoru s Adamem Štechem v pozvánce.

Veronika Mayerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme