ART 13 a Nick Zipper v karlínském Undergroundu

V Karlíně funguje nový zajímavý prostor pro alternativní umění. V programu galerie Underground najdete výstavy, divadelní představení i projekce. Do prostorného industriálního sklepení se dostanete ze dvora domu v Křižíkově ulici číslo 45 v pražském Karlíně. V těchto dnech je tam výstava mladé umělecké skupiny ART 13, která propojuje různorodé umělecké styly a techniky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ART 13 a Nick Zipper v prostoru Underground | Foto: Press kit

Cílem je rozvoj všestrannosti: fotograf se učí od grafika upravovat fotky, ilustrátor a malíř učí ostatní malovat, grafik učí práci se sazbou a webovou grafikou, malíř se učí fotit. Všichni se pokouší pochopit možnosti a potřeby ostatních, aby docílili maximálního souladu své spolupráce. Členy skupiny ART 13 jsou fotograf Martin Dlouhý, grafik Dan Murtinger, ilustrátorka Zuzana Vajdová a malířka Martina Poláková. Jako host se na výstavě představuje Nick Zipper, který se zabývá grafickým designem a jeho aplikací do prostoru. Je známý spíše pod svou streetartovou tvorbou. Pokud se pohybujete v ulicích Prahy, určitě jste se už setkali s jeho plastikami zipů nalepenými vysoko na zdech. Zajímalo mě, kdy a proč vlastně se zipovým streetartem začal.

Streetartová tvorba Nicka Zippera | Foto: Press kit

POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s Nickem Zipperem uvnitř příspěvku

Přehrát

00:00 / 00:00

ART 13 a Nick Zipper v karlínském Undergroundu

Výstavu skupiny ART 13, s hostujícím Nickem Zipperem, ukončí 23. ledna dernisáž s hudebním programem. Z dalšího programu Undergroundu stojí za zmínku například vystoupení divadla Continuo nebo ozvěny Ani Festu. Více informací hledejte na www.prostor-underground.cz.

Veronika Mayerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme