Brněnské nebe na dva týdny rozzáří nejhezčí ohňostroje z celého světa

Následující dva týdny budou večery v Brně příjemně romantické. Začíná tam dnes mezinárodní přehlídka ohňostrojů, která je i letos soutěžní. Díky touze po vítězství mají diváci jistotu, že pyrotechnici předvedou to nejlepší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj | Foto: Ladislav Bába

Zahajovací ohňostroj provázený v úvodu živým vystoupením Filharmonie Brno připravuje společnost s výmluvným názvem Theautrum Pyroboli, účastník všech dosavadních ročníků akce.

Její šéf Ivan Martínek prozrazuje, že příprava několikaminutové show na obloze trvá až neuvěřitelně dlouho: „Zhruba dva měsíce člověk nosí myšlenku a pak realizace – týden, čtrnáct dnů. Větší ohňostroje se chystají třeba i měsíc. Řemeslná příprava na místě většinou trvá jeden až dva dny, předpříprava je zhruba asi týden.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek si můžete také poslechnout

Kvalitní ohňostroj je svým způsobem umělecké dílo, což účastníci Ignis brunensis každoročně potvrzují. Kromě tuzemských se letos představí ohněstrůjci z Rakouska, Španělska, Austrálie a z kolébky ohňostrojů Číny.

Všichni zahraniční hosté v minulosti připravovali ohňostroje k olympiádám ve svých zemích, což je v letošním olympijském roce více než symbolické.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme