Časopis Dandy končí v papírové verzi. Na posledním vydání bude kreslený McCartney

Bývalý člen britské hudební skupiny Beatles a jeden z nejslavnějších hudebníků všech dob sir Paul McCartney se objeví coby kreslená postavička na titulu komiksového časopisu Dandy. Sedmdesátiletému muzikantovi se tak vyplní jeho dávné přání. Je v tom však i trocha smutku. Dandy totiž v papírově podobě vychází vůbec naposledy, k dispozici bude už jen v online podobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paul McCartney | Foto: Oficiální stránky Paula McCartneyho

Časopis se ve Velké Británii dlouhá léta těšil popularitě, v posledních letech však došlo ke strmému poklesu zájmu.

Zatímco v padesátých letech minulého století týdeník Dandy prodal neskutečné dva miliony výtisků, poslední dobou to bylo jen kolem osmi tisíc kopií.

Přehrát

00:00 / 00:00

O posledním papírovém vydání komiksového časopisu Dandy informoval britský zpravodaj ČRo Jiří Hošek.

Magazín, vydávaný ve skotském městě Dundee, slaví letos pětasedmdesáté výročí a přechodem na online verzi mu vydavatelství DC Thomson chce údajně dát šanci na nový začátek, než aby se mluvilo o nějakém začátku konce.

Stránkami Dandyho listovaly celé generace Britů. Je to nejdéle vydávaný dětský komiks na ostrovech, který stvořil řadu slavných postaviček, například kovboje Desperate Dana, Korky the Cat nebo Beryl the Peril.

Myšlenka propašovat slavného beatla do posledního tištěného vydání byla iniciativa samotného McCartneyho, který kontaktoval vydavatelství hned poté, co se dozvěděl o konci papírové podoby Dandyho.

Zpěvák si nevzpomněl z ničeho nic, že časopis kdysi hltal a že byl součástí jeho liverpoolského dětství. Už v roce 1963, měsíc před vydáním prvního LP Beatles, řekl McCartney hudebnímu magazínu NME, že je jeho osobní ambicí mít svůj obrázek v Dandym. Teď se tedy sen stal skutečností.

Na obálce časopisu bude mít kreslená postavička McCartneyho velmi bolestnou grimasu, to proto, že jí zmiňovaný kovboj Dan drtí pravičku svým proslulým železným stiskem. Potom vede kreslený Paul MCcartney skupinu padesáti nejslavnějších postaviček časopisu, aby si společně zanotovali píseň „Hey Jude“.

Na adresu kreslené postavičky se objevily i uštěpačné komentáře. Britský bulvár Daily Mail si všiml, že hudebník se v kreslené podobě v obličeji nápadně podobá své bývalé manželce Heather Millsové, která ze známého rozvodového řízení s Paulem McCartneym vytěžila 24 milionů liber.

Jiří Hošek, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme