Cena J. Chalupeckého v DOXu

Centrum současného umění DOX v pražských Holešovicích se uvedlo v říjnu roku 2008 první výstavou Vítejte v kapitalismu! a od té doby aspiruje na to, aby se stalo jednou z nejvýznamějších výstavních institucí v Česku. V průběhu léta například přivezl do Česka jedinečnou výstavu Douglase Gordona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

DOX | Foto: Press kit

O činnosti DOXu mluvila v Odpolední session Terezie Kaslová. Do studia dorazila spolu s "pasivní kurátorkou" výstavy Cena Jindřicha Chaloupeckého - finále 09 a výkonnou ředitelkou Společnosti Jindřicha Chalupeckého Lenkou Lindaurovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o Centru současného umění DOX

Oficiální stránky Ceny Jindřicha Chalupeckého, ceny určené pro umělce do 35 let, najdete na adrese www.jchalupecky.cz. Podrobný rozhovor s jedním z nominovaných, Tomášem Džadoněm najdete ZDE. Hostem Odpolední session byl už dříve také loňský laureát Roman Labuda.

Dosavadní držitelé ceny Jindřicha Chalupeckého:
1990 - Vladimír Kokolia
1991 - František Skála
1992 - Michal Nesázal
1993 - Martin Mainer
1994 - Michal Gabriel
1995 - Petr Nikl
1996 - Kateřina Vincourová
1997 - Jiří Příhoda
1998 - Jiří Černický
1999 - Lukáš Rittstein
2000 - David Černý
2001 - Tomáš Vaněk
2002 - Markéta Othová
2003 - Michal Pěchouček
2004 - Ján Mančuška
2005 - Kateřina Šedá
2006 - Barbora Klímová
2007 - Eva Koťátková
2008 - Radim Labuda

O DOXu podle www.doxprague.org:

Motto
Dnes, kdy stále více lidí myslí nebezpečně stejným způsobem, schopnost umění znejistit naše obvyklé způsoby vnímání může být jeho největším přínosem.

Poslání
Představovat a prosazovat současné umění v kontextu témat, jež mění dnešní svět.

Cíle
Prezentovat české umění v mezinárodním kontextu a poskytnout platformu pro dialog mezi místní a mezinárodní uměleckou scénou. Rozvíjet výměnu a přesahy mezi různými uměleckými odvětvími a obory, od malířství a sochařství k fotografii, designu, architektuře, filmu, videu či novým médiím. Vytvořit prostředí, jež umožňuje střetávání, rozvíjení a inspiraci rozdílných pohledů.

Pavel Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme