Ceny Czech Grand Design budou předány ve Stavovském divadle

Ve Stavovském divadle v Praze budou večer popáté uděleny výroční ceny Akademie designu - Czech Grand Design. Převezmou je přední čeští designéři. Vyhlašují se v osmi kategoriích - mimo jiné designér, fotograf či obchod roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Czech Grand Design | Foto: Czech Grand Design

Hlavní cenu Grand Designér získává oceněný s nejvyšším počtem hlasů. Podle ředitelky pořádající agentury Jany Zielinski je cílem upozornit veřejnost na mimořádné tvůrčí činy v této oblasti.

„Ten dopad je ale samozřejmě daleko širší, protože je to brané jako reference pro další práci oceněných, například ve vztahu designéra a výrobce. Když výrobci hledají vhodného designéra, častokrát se řídí právě tím, jestli designér získal nějaké významné ocenění,“ říká Zielinski.

Význam ceny s postupem let oceňuje i jedna z porotkyň, Helena Königsmarková, ředitelka Umělecko průmyslového muzea v Praze.

„Je stále víc z čeho vybírat. Pokud kvalitativní i množstevní tendence roste, tak jsme napjati, jak to konečné hlasování dopadne, když v konečné fázi vybírají akademici tři osoby. Je to opravdu napínavé,“ dodává Königsmarková.

Pavla Dluhoschová, Aneta Vojtěchová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme