Česká móda pomůže gorilám i školákům ve střední Africe

Módní přehlídku originálních šatů z látek koupených v Africe pořádá odpoledne ve 14 hodin pražská zoologická zahrada. Do oděvů se obléknou například herci Pavel Liška a Klára Issová. Modely navrhli studenti Technické univerzity v Liberci, látky koupili dobrovolníci z africké organizace Kedjom-Keku, která celou akci se ZOO Praha spolupořádá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Goril nížinných ve volné přírodě rychle ubývá. Na vině je samozřejmě člověk | Foto: Khalil Baalbaki

Získané peníze půjdou podle Jany Ptačinské-Jirátové z pražské zoo na pomoc ohroženým gorilám. „Výtěžek bude použit na zlepšení ochrany goril v zemích střední Afriky a také na výstavbu školy v Kamerunu, které zajišťuje sdružení Kedjom-Keku. Další část prostředků by měla být použita i na ochranu mlžného pralesa, který se v těchto oblastech vyskytuje,“ říká.

„Z Afriky naši přátelé dovezli spoustu látek – těch typických afrických vzorů i méně typických. Třeba látky s portrétem kamerunského prezidenta nebo speciální látku k mezinárodnímu dni žen 2011. Z těchto látek ušili studenti šaty, košile, kalhoty, tašky, různé módní doplňky, vyjmenovává ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek.

Prezentace šatů je spojená s internetovou aukcí, která začne ve 22 hodin a potrvá tři týdny.

Ľubomír Smatana, Květa Moravcová, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme