Česká mola podzimu 2011

Jediný a největší český módní veletrh Styl a Kabo se koná už od 90. let dvakrát ročně v Brně. V posledních letech se potýká s poklesem úrovně vystavovaného zboží a s tím souvisejícím poklesem návštěvnosti. Jeden z mála trvalých světlých bodů události Top Styl Designer se navíc od letoška koná už jen jednou ročně, během únorového dílu veletrhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Figurina | Foto: Fotobanka stock.xchng

Místo soutěže mladých módních návrhářů nabízí srpnový Styl a Kabo výběr z předchozích laureátů. Tato takzvaná novinka tedy vlastně mnoho nového nepřináší. Když už nejde o nová jména, slušelo by se od přehlídky na módním veletrhu očekávat premiérové předvedení čerstvých kolekcí. K tomu ale měly přehlídky s názvem Top Designer Stars dost daleko. O to dál, že název přehlídek připomíná název prestižní události Shooting Fashion Stars, která vždy prezentuje úplné novinky. Některé kolekce na přehlídkách Top Designer Stars byly poprvé veřejně předvedené už před víc než rokem. Na brněnském veletrhu se ale i tak některé z nich setkaly s nadšeným zájmem publika. Podařilo se to například výjimečné kolekci Yunan od Mirky Talavaškové.

Včetně Mirky Talavaškové se na srpnovém Stylu a Kabo v rámci Top Designer Stars předvedlo 10 dříve oceněných Top Styl Designérů, mimo jiné třeba Brice Mensah nebo Eva Brzáková. Nutno říct, že pořadatelé Stylu a Kabo se tentokrát opravdu zasnažili z hlediska produkce přehlídky. Molo vypadalo mnohem lépe než dříve a zvedla se i úroveň fotografií z přehlídek. Určitá energie a snaha o zlepšení tedy v Brně evidentně je, doufejme, že povede na příštím veletrhu k dalším výsledkům.

Styl a Kabo | Foto: Styl a Kabo

Veřejnost, která se zajímá o současnou českou módní tvorbu, může v následujících podzimních měsících 2011 očekávat minimálně tři velké přehlídky v Praze. Nejdříve to bude na konci září Prague Fashion Weekend, který po loňské premiéře opět plánuje postavit velké venkovní molo uprostřed Pařížské ulice. Kromě už zmíněné Mirky Talavaškové a Brice Mensaha se na Prague Fashion Weekendu představí i další zajímavá mladá jména v rámci soutěže New Fresh Style. Ve finále jsou mimo jiné Tereza Ujevičová, Viktoria Vittori nebo Lucie Kordačová a Lucie Králová. O vítězi bude rozhodovat odborná porota v čele s módním tvůrcem a pedagogem Pavlem Ivančicem.

Top Styl Designer | Foto: BVV, Top Styl Designer

Svoje pojetí Fashion Weeku předvede letos poprvé i Designblok. Mezinárodní přehlídka novinek z oblasti designu nábytku, bytových doplňků, módy a životního stylu se odehraje už po třinácté. Na začátku října předvede svěží design ve třech tradičních zónách v Praze: v Holešovicích, Karlíně a na Starém a Novém Městě. Designblok Dreft Fashion Week pak bude mít autonomní působiště v prestižních prostorách Obecního domu a Rezidence primátora hlavního města Prahy. Designblok Dreft Fashion Week veřejně přiznává ambici vyrovnat se parametrům světových Fashion Weeků. To je sice odvážné, ale v českých podmínkách těžko představitelné. Uvidíme, jak se Designblok Dreft Fashion Week vydaří. Vývoj dění kolem všech zmíněných událostí českého módního podzimu 2011 můžete sledovat v pořadu Modeschau.

Designblok Dreft Fashion Week | Foto: Designblok

Rozhodně si nenecháme ujít i prestižní večer nastupujících designérských hvězd Shooting Fashion Stars 2011. V loňském roce měl pořad Modeschau tu čest být součástí odborné poroty, která vybrala tyto návrháře: Zuzanu Kubíčkovou, Zuzanu Sedmidubskou, Mirku Talavaškovou a značku Dvojitá (dříve Dvojitá porce). Uzávěrka přihlášek do SFS 2011 je 31. srpna a slavnostní večer se má odehrát v pátek 11. listopadu 2011.

Veronika Mayerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme