Česko o víkendu zabodovalo v Bruselu. Na Festivalu komiksů

Když chcete zaujmout Belgičana nebo Belgičanku, nakreslete jim komiks. A protože Češi komiksy umí, tak měli v Belgii o víkendu úspěch. Belgie je země kreslených příběhů zaslíbená. Na Festivalu komiksů v Bruselu se o tom přesvědčila i česká komiksová kreslířka Lela Geislerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Minutový komixxx, Lela Geislerová – Sahara (JQr) | Foto: Lela Geislerová

„Tady je komiks nejen pro puberťáky, sem chodí i hodně starších lidí, které komiks zajímá. Ráno se tu procházejí babičky s igelitkami plnými komiksů,“ popisuje Českému rozhlasů Geislerová.

Belgičané čtou komiksy se stejnou samozřejmostí, s jakou popíjejí své výborné pivo nebo konzumují sladké vafle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Festival komiksů v Bruselu se zašel podívat také zpravodaj ČRo Ondřej Houska

Lela Geislerová ale v Bruselu své komiksy nejen že představila běžným návštěvníkům, ale zároveň učila kreslit jejich děti nebo vnoučata. „S dětmi je snadné tady pracovat. Stačí rozdat pár pastelek a říct, ať si kreslí. Oni si stejně kreslí většinou to, co napadne je,“ doplňuje Geislerová.

Poslouchat je prý nenutí. „Když už, tak se je snažím inspirovat,“ poznamenává.

K českému stánku přibíhají 3 děvčátka, sedají si k připraveným papírům a už se sápou po pastelkách. Jak říká jejich maminka, všechny 3 komiksy milují. Lila, Noa a Maya si pod vedením Lely Geislerová začínají kreslit.

A jejich maminka tak má aspoň chvilku oddechu, kterou využívá k prohlížení českých knih plných komiksů. Stejnou příležitost mělo za tři dny trvání komiksového festivalu celkem 100 tisíc lidí.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme