Czech Original Fashion mapuje originální styl

Existuje dnes něco jako originální česká móda? Jak podle mladé generace dospívající v porevolučním období vypadá originální oblečení? Na tyto otázky se pokouší najít odpovědi kniha Czech Original Fashion, která vychází v rámci stejnojmenného projektu. Jde o zmapování originálního stylu oblékání mladých Čechů a podporu talentovaných a zatím nepříliš známých mladých designérů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Czech Original Fashion | Foto: Press kit
Přehrát

00:00 / 00:00

Czech Original Fashion mapuje originální styl

V polovině prosince byla slavnostně pokřtěna kniha, která mapuje mladou českou originální módu. Průvodce aktuálními kolekcemi nastupující generace módních návrhářů je doplněný fotografiemi zajímavě oblečených lidí z českých ulic. Ambicí projektu Czech Original Fashion je zmapovat originální odívání na všech úrovních, od profesionálních tvůrců, po běžné lidi s osobitým stylem. Cílem je ukázat, že originalita není jen otázkou peněz, ale spíš výrazem určitého způsobu myšlení. Kurátorkou projektu, který byl spuštěný v září 2009, se stala Alice Klouzková, absolventka ateliéru Módní tvorby na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. Alice, která společně s Janou Jetelovou vytváří vlastní módní značku Sistersconspiracy, jsme se zeptali, jak vybírala designéry, které zařadí do knihy Czech Original Fashion.

Ze křtu knihy Czech Original Fashion | Foto: Press kit

POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s Alicí Klouzkovou

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Alicí Klouzkovou o knize Czech Original Fashion

S knihou Czech Original Fashion úzce souvisí i stejnojmenný internetový projekt, který představuje módní návrháře, stylisty a fotografy. Má fungovat také jako komunitní web otevřený všem milovníkům módy, nápaditosti a stylu.

Veronika Mayerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme