Da Vinciho údajný autoportrét opouští Zbiroh, výstava byla úspěšná

Na zámku ve Zbirohu na Rokycansku dnes skončí výstava ‘Tvář Leonarda da Vinci - Příběh rytířského řádu templářů‘. Zájemci tak mají poslední šanci pohlédnout do tváře tohoto renesančního velikána a ponořit se do historie templářského řádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Údajný autoportrét Leonarda da Vinci | Foto: David Kubíček

Výstava byla už dvakrát prodloužená. Dnes ale definitivně končí. Lidé, kteří z různých důvodů odkládali její návštěvu, nyní využívají poslední příležitost vidět autoportrét Leonarda da Vinci na vlastní oči.

„Musím teda přiznat, že zblízka vypadal trochu jinak než z těch obrazů, co známe z tisku. I když nejsem znalec obrazů, bylo by škoda nevyužít příležitosti, když máme tady v blízkosti vystaveno takovéto dílo,“ prozradila jedna z návštěvnic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zámku ve Zbirohu končí výstava ‘Tvář Leonarda da Vinci - Příběh rytířského řádu templářů‘. Podrobnosti od reportéra Lukáše Ptáčka.

Mnišsko-rytířskému řádu templářů je věnována větší část výstavy. Setkat se s historií řádu tam lze prostřednictvím řady unikátních a v Česku dosud nevystavovaných exponátů.

Výpravu mezi rytíře a za renesančním mistrem od ledna, kdy výstava začala, podniklo více než 30 tisíc lidí.

„Myslím, že výstava byla úspěšná, protože v zimních měsících přišlo na zámek 32 tisíc návštěvníku, což je velmi slušné číslo. A samozřejmě to zámek v mrtvém období výrazně oživilo,“ říká majitel zbirožského zámku Jaroslav Pácha.

Poslední prohlídka výstavy ‘Tvář Leonarda da Vinci - Příběh rytířského řádu templářů‘ je naplánována na 19 hodinu.

Lukáš Ptáček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme