Da Vinciho údajný autoportrét opouští Zbiroh, výstava byla úspěšná

Na zámku ve Zbirohu na Rokycansku dnes skončí výstava ‘Tvář Leonarda da Vinci - Příběh rytířského řádu templářů‘. Zájemci tak mají poslední šanci pohlédnout do tváře tohoto renesančního velikána a ponořit se do historie templářského řádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Údajný autoportrét Leonarda da Vinci | Foto: David Kubíček

Výstava byla už dvakrát prodloužená. Dnes ale definitivně končí. Lidé, kteří z různých důvodů odkládali její návštěvu, nyní využívají poslední příležitost vidět autoportrét Leonarda da Vinci na vlastní oči.

„Musím teda přiznat, že zblízka vypadal trochu jinak než z těch obrazů, co známe z tisku. I když nejsem znalec obrazů, bylo by škoda nevyužít příležitosti, když máme tady v blízkosti vystaveno takovéto dílo,“ prozradila jedna z návštěvnic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zámku ve Zbirohu končí výstava ‘Tvář Leonarda da Vinci - Příběh rytířského řádu templářů‘. Podrobnosti od reportéra Lukáše Ptáčka.

Mnišsko-rytířskému řádu templářů je věnována větší část výstavy. Setkat se s historií řádu tam lze prostřednictvím řady unikátních a v Česku dosud nevystavovaných exponátů.

Výpravu mezi rytíře a za renesančním mistrem od ledna, kdy výstava začala, podniklo více než 30 tisíc lidí.

„Myslím, že výstava byla úspěšná, protože v zimních měsících přišlo na zámek 32 tisíc návštěvníku, což je velmi slušné číslo. A samozřejmě to zámek v mrtvém období výrazně oživilo,“ říká majitel zbirožského zámku Jaroslav Pácha.

Poslední prohlídka výstavy ‘Tvář Leonarda da Vinci - Příběh rytířského řádu templářů‘ je naplánována na 19 hodinu.

Lukáš Ptáček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme