Dny severu: severská kultura obohatí říjnovou Prahu

Skutečnost, že severská kultura patří v Evropě k nejpestřejším a nejvyspělejším, lze popírat jen stěží. Pražské Dny severu, jež budou v našem hlavním městě probíhat od 4. do 15. října, se proto stanou událostí nejen pro fanoušky Skandinávie. Festival, který ve spolupráci s mnoha partnery připravil Skandinávský dům, je koncipován tak, aby žádná ze severských zemí nezůstala opominuta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Per Olov Enquist | Foto: Press kit

Jeho návštěvníci se mohou těšit na více než desítku akcí a setkání se vzácnými hosty: mezi jinými s populárním dánským spisovatelem Erlingem Jepsenem či švédskou literární hvězdou Perem Olovem Enquistem. Festival odstartuje v pondělí 4. října vernisáží výstavy mladého norského umělce Anderse Grønliena, jehož grafiky budou vystaveny v galerii A. M. 180.

Přehlídku, během níž si přijdou na své příznivci umění a literatury, milovníci filmu i cestovatelé, vám teď v pozvánce Aleše Stuchlého představí jeden z organizátorů festivalu Lukáš Košner.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dny severu: festival severské kultury obohatí říjnovou Prahu

Aleš Stuchlý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme