Do pivovarů lze chodit i za architekturou

Do pivovaru se nemusí jít jen za pivem, ale třeba i kvůli architektuře. Pivovarské muzeum v Kostelci nad Černými lesy hostí v první čtvrtině roku 2011 tři akce spadající pod celoroční bienále Industriální stopy. Pivovary, cukrovary, mlýny, vodojemy, mosty a nádraží jsou jen špičkou ledovce dnes mnohdy bez povšimnutí chátrajících památníků dob průmyslové revoluce. Dnešní téma přednáškového dne zní ‚Co jsme si zbořili‘.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pivovar Vysoké Mýto - foto: Pavel Šimon

Pivovar Vysoké Mýto - foto: Pavel Šimon

18. února naváže přednáškový den na téma ‚Co se podařilo revitalizovat‘ a celý cyklus uzavře 18. března den zaměřený na technické památky Podlipanska.

Přehrát

00:00 / 00:00

O industriální architektuře mluvila s historikem architektury Benjaminem Fragnerem na radiožurnálu Jitka Benešová

V návaznosti na přednáškové bloky budou v pivovarském muzeu v Kostelci nad Černými lesy instalovány expozice na dané téma.

Bienále Industriální stopy se letos koná již po šesté. Jeho duchovním otcem je historik architektury Benjamin Fragner.

„O pivovaru v Buštěhradě se ještě před několika lety uvažovalo, a možná, že někteří lidé ještě dnes uvažují o tom, že se zboří. Přitom je to dominanta malého městečka. Nyní se nám podařilo otevřít diskuzi o tom, jak je možné s podobnými objekty nakládat, aby nezanikla jejich hodnota,“ říká Benjamin Fragner z Výzkumného centra průmyslového dědictví.

Hlavním tématem Industriálních stop je architektura konverzí. Balancování mezi záchranou, tvůrčí intervencí a destrukcí.

Každý přednáškový den v Kostelci bude zakončen diskuzí.

Jitka Benešová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme