Dozvíme se jméno nejtalentovanějšího mladého architekta

Letošní soutěžní přehlídka prací talentovaných mladých architektů Young Architect Award se blíží do finále. Talentovaní architekti ve věku do 33 let z ČR, ale i Mexika, Španělska, Turecka a dalších zemí řešili problematiku veřejného prostoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukázka soutěžní práce | Foto: Young Architect Award 2011 Award 2011

Cílem architektonické soutěže Young Architect Award je pomoci najít studentům a mladým architektům místo na současné architektonické scéně, přiblížit široké veřejnosti soudobou architekturu a přilákat mladou generaci ke studiu architektury. V neposlední řadě pomůže soutěž zmapovat tvorbu začínajících architektů.

Soutěž je otevřená i široké veřejnosti

Poslat hlas mohl každý. Dílo s největším počtem hlasů získá titul Cena veřejnosti. Slavnostní vyhlášení proběhne dne 22. září 2011 v rámci galavečera veletrhu FOR ARCH 2011 v Národním domě na Vinohradech v Praze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letošní soutěžní přehlídka prací talentovaných mladých architektů Young Architect Award se blíží do finále. Podrobněji člen poroty Petr Hrůša.

Ve dnech 25 - 26. srpna 2011 se v Národní technické knihovně v Praze sešla odborná porota soutěže Young Architect Award 2011, která pod vedením předsedy poroty Jana Jehlíka z Fakulty architektury ČVUT v Praze vybrala ze 128 přihlášených prací celkem 27 postupujících do finále.

V kategorii Ideové studie a školní práce - téma Centrum a okraje bylo nominováno 14 prací, v kategorii Ideové studie a školní práce - téma Město a voda 9, v kategorii Projekty a realizace - téma Centrum a okraje 3 a v kategorii Projekty a realizace - téma Město a voda 1 práce.

Složení odborné poroty

Jakub Cigler, Cigler Marani Architects
Petr Hrůša, Ateliér Brno
Jan Jehlík, FA ČVUT v Praze
Pavel Jura, autorizovaný architekt
Radek Suchánek, FUA TU v Liberci
Tomáš Bezpalec, ČKA
Josef Pechar, Nadace Nadání J. M. a Z. Hlávkových

Patronem soutěže se stal architekt Martin Rajniš.

Rádio Česko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme