Drtikolova Vlna se nejspíš našla. Čeká se na ověření pravosti

V Kalifornii pravděpodobně našli ukradenou fotografii Františka Drtikola s názvem Vlna. Akt se minulý týden ztratil z pražského Uměleckoprůmyslového muzea. V mezinárodní databázi kradených děl si jí všiml americký galerista a poznal ji, když mu kdosi nabídl fotografii ke koupi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Drtikol - Pracovní kniha fotografií

Ředitel mezinárodní databáze pak informoval českou polici. Ta to ale nepotvrdila. Slavné dílo by teď mělo být na cestě do Londýna, kde by se měla ověřit její pravost.

Ke krádeži nejspíše došlo 13. března, krátce před uzavřením stálé expozice Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Pachatel fotografii, která zde byla trvale vystavena, šikovně vyřízl. Zaměstnanci ztrátu cenného exponátu zjistili až v pondělí dopoledne při náhodné kontrole. V pondělí je totiž expozice pro návštěvníky uzavřená.

Dílo klasika české výtvarné avantgardy Františka Drtikola má podle odborníků prakticky nevyčíslitelnou uměleckohistorickou cenu. Pojistná hodnota odcizeného exponátu je více než 1 milion korun.

Monika Horská, Tereza Bartůňková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme