Dvanáct minutových her Českého rozhlasu má nově také komiksovou podobu

Minutové hry Českého rozhlasu vycházejí v komiksové podobě. Výběr dvanácti her vytvořily osobnosti české komiksové scény a dalších oblastí vizuálního umění. Ode dneška si je zájemci mohou prohlédnout v brněnské kavárně Trojka či od čtvrtka v pražském café V lese. Nové zpracování minutových her vzniklo ve spolupráci Českého rozhlasu a projektu Komixxx.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autorka projektu Minutových her Kateřina Rathouská se získanými cenami | Foto: Petr Mančal

Autoři komiksů a názvy her
(v závorce autoři minutových her)
David Böhm - Jeseniova č. 40, 15:14 (Johana Švarcová), Jiří Franta - Poslední minuta života (Daniela Fischerová), Lela Geislerová – Sahara (JQr), Jiří Grus – Násilí (Robert Sedláček), Vendula Chalánková - Jak vyhynuli štulíci (Daniela Fischerová), Richard Jaroš - Poslanecký průkaz (Robert Sedláček), Adéla Knajzlová – Babička (Bedřich Ludvík), Agnieszka Piksa - Domácí porod (Petr Hudský), Kamila Spěváková - Chutnalo ti to? (Jindřich Šídlo), Ivana Šáteková - Jak se do lesa volá.(Kateřina Rathouská), Jakub Šolín - Lovu zdar (Petr Vodička), Jan Šrámek a Veronika Vlková - Azyl (Hana Roguljič)

Minutové hry, díla v délce od jedné do dvou minut, začal Český rozhlas vysílat loni.

V současné době je natočeno skoro 250 hříček a stále vznikají další.

„Máme například i hry nonverbální, to znamená, že ten konflikt nebo ta situace je postavená pouze ze zvuků,“ popisuje autorka a hlavní dramaturgyně projektu Kateřina Rathouská.

Minutové hry uspěly také na mezinárodním rozhlasovém festivalu Prix Marulić v Chorvatsku, kde ocenění získala dílka Daniely Fischerové a Petra Hudského.

Krátká rozhlasová díla aktuálně vysílají stanice Vltava a Dvojka. Lidé si je mohou poslechnout také na internetových stránkách Českého rozhlasu zde.

Alžběta Havlová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme