Fajt do čela Národní galerie zatím nenastoupí, ministr mu nabídl práci až od léta

Historik umění Jiří Fajt se ředitelem Národní galerie v Praze od ledna zřejmě nestane. Ministr kultury v demisi Jiří Balvín mu navrhl, aby se do čela největší státní výstavní instituce postavil až v létě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr kultury Jiří Balvín a ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Jiří Balvín a ředitel Národní galerie Jiří Fajt | Foto: Michal Jindra

Balvín tak už podruhé nástup Fajta do funkce odkládá. Historik rozhodnutí ministra vzal na vědomí. V dalších dnech chce o termínu nástupu jednat s případným novým šéfem resortu.

Jiří Fajt počítal s nástupem do Národní galerie od začátku ledna. Na dnešní schůzku šel s tím, že dojednají podmínky. Nové rozhodnutí ministra kultury v demisi ho zaskočilo.

„Já si myslím, že je to nešťastný signál do Národní galerie, do umělecké scény v Čechách i pro mě osobně," řekl po schůzce Fajt.

Důvody ministrova rozhodnutí jsou zatím nejasné. Podle Fajta chtěl Balvín vyslyšet ty, kteří si ho v čele Národní galerie nepřejí. Ministr na dotazy Českého rozhlasu dosud nereagoval. Národní galerii dál vede pověřený ředitel Vít Vlnas.

Michaela Vetešková, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme