FBI nabízí odměnu za informace vedoucí k dopadení zloděje Warholových obrazů

Americká FBI pátrá po ukradených obrazech Andyho Warhola. Za jakékoliv informace vedoucí k dopadení zloděje nabízí odměnu 25 tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 600 tisíc korun. Sedm obrazů Campbellových polévkových konzerv zmizelo minulý týden z muzea ve Springfieldu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FBI nabízí odměnu za informace vedoucí k dopadení zloděje Warholových obrazů Campbellových polévkových konzerv | Zdroj: Radiožurnál, Reuters

„Krádež Warholových obrazů, které má naše muzeum ve stálé sbírce celých třicet let, je pro nás něco jako ztráta člena rodiny,“ zdůrazňuje ředitel Springfieldského muzea umění Nick Nelson.

Obrazy jsou součástí desetidílného souboru v hodnotě asi 12 milionů korun. Dílo pochází z roku 1962 a spolu s barevnými portréty celebrit, obrazů Coca-Coly nebo bankovek patří k nejslavnějším Warholovým kouskům.

Obrazy zmizely v noci před otevřením výstavy o britském a americkém pop-artu, policie ale neobdržela žádný nouzový signál. Muzeum poté informovalo FBI a Interpol.

Ve springfieldském muzeu je prý neustále několik členů ochranky a také kamerový bezpečnostní systém. Zatím se neví, jestli kamery zachytily někoho podezřelého.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme