Festival Architecture Week se zaměřuje na metropole Visegrádské čtyřky

V Praze začíná 5. ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week 2011, který nabídne nejzajímavější projekty tuzemské i světové architektury. Jeho hlavním tématem je představa „Univerzálního města“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letohrádek královny Anny má nový nátěr. Barva kamene nejvíc odpovídá barevnosti renesančních staveb. Historici přesnou barvu Belvedéru ale neznají. | Foto: Filip Jandourek

Festival nabídne do 23. října řadu výstav, přednášek, konferencí a filmových projekcí. Nejvíce akcí se uskuteční v pražském Letohrádku královny Anny a v Národní technické knihovně.

V Belvederu je k vidění projekt Architektura a urbanismus Visegrádské čtyřky, který souvisí s letošním českým předsednictvím v alianci Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. Každá ze zemí má svoji výstavu představující její hlavní město a jeho urbanismus, architekturu i mladou architekturu.

Na stejném místě se představí i expozice s názvem Arch Cities neboli univerzální město prezentující architekturu metropolí celého světa – od Evropy a Asie přes Afriku až po Austrálii a Severní a Jižní Ameriku. Formou modelu a filmové projekce se výstavy zúčastní více než 30 států.

„Další část Architecture weeku se uskuteční v Národní technické knihovně, kde probíhají všechny přednášky, kterých je letos před 20, a kde zároveň mají výstavu studenti jak Visegradské čtyřky, tak dalších států. Festival se koná dále po celé Praze v jednotlivých institutech samostatných zemí,“ upřesňuje organizátor akce Pavel Šťastný.

Věra Pfeifferová, Lucie Maňourová, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme