Festival DesignSupermarket nabízí výtvory téměř 50 návrhářů

Za mladými, ale i známými návrháři se můžete vydat ode dneška do Prahy. Už počtvrté se totiž v bývalém obchodním domu Perla koná prodejní festival současného designu designSupermarket. Patronkou letošního ročníku je i módní návrhářka Liběna Rochová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

designSUPERMARKET | Foto: Press kit

Celkem čtyři patra bývalého obchodního domu v Perlové zaplavila díla z rukou téměř padesáti českých designérů. Prodejní čtyřdenní přehlídka designSupermarket nabízí ve své hlavní části jak designové doplňky a předměty různého typu, tak oblečení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na designSupermarket Vás zve reportérka Zuzana Filípková

„Stále doplňujeme mladá a nová jména. Částečně etablovanými stálicemi módy jsou třeba Muset Fashion, Sistersconspiracy, Hana Zárubová se značkou No., Leeda, z designu Whitefruits, šperkaři jako Markéta Richterová, nebo JARA Design,“ vysvětluje dramaturgyně festivalu Zuzana Mašínová.

V hlavní části festivalu, jehož patrony jsou architekt a designér Jiří Pelcl a módní návrhářka Liběna Rochová, své práce prezentuje například Alice Klouzková, která se svou kolegyní tvoří pod už zavedenou značkou Sistersconspiracy. Podle ní se Češi čím dál víc o módu a design zajímají.

„A to až do důsledků – přemýšlejí o tom, kde věci byly navrženy, vyrobeny. My používáme materiály vyrobené většinou v Čechách,“ říká.

Další osvědčenou značkou na českém trhu je E:Be návrhářky Evy Brzákové. Nabízí osobitou dámskou i pánskou módu. „Není to žádná ‚masovka‘, spíš pravý opak, věci mají dát člověku nějaký hezký pocit a příběh,“ myslí si.

I když designSupermarket prodává především české značky, jsou tu k vidění také věci od současných autorů východní Evropy. Sdružuje je ve svém internetovém projektu Designeast.eu návrhář a designér Martin Žampach. „Na tuto oblast jsem se zaměřil, protože nikde to není v celku na jednom portálu a nejsou informace v angličtině.“

Novinky na Designsupermarket od Whitefruits | Foto: Press kit

Další částí designSupermarketu je Market Líba v 5. patře Perly, který nabízí stovky nejrůznějších produktů od mladých talentů designu. Poslední sekcí je knihkupectví, kde se prodávají knihy o umění i další tituly různých nakladatelství.

DesignSupermarket se stal za čtyři roky tradicí, o kterou je hlavně v předvánočním čase velký zájem. Může za to i atmosféra, lidé se tu cítí ne jako v obchodním domě, ale spíše v galerii, kde si dají horký svařák a k nákupům a prohlídce jim hrají celý den DJs. Přehlídka designu je otevřena až do neděle 12. prosince.

Zuzana Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme