Festival Street For Art oživí Jižní Město

Festival o lidech, umění a veřejném prostoru Street For Art se letos opět usídlil do pražského centrálního parku poblíž metra Opatov. Jeho čtvrtý ročník nabízí přednášky, diskuse, workshopy, divadlo a také aktivní zapojení se do vytváření veřejného prostoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavičky ENZI na festivalu Street For Art | Foto: Street For Art

V minulosti už vyrostlo na Jižním městě v rámci festivalu centrum současného umění BLOX nebo nafukovací bublina Kitchen Monument, ve které se pořádaly večeře a setkání. Letos bude hlavním bodem programu tzv. zona ideal.

Přehrát

00:00 / 00:00

streetart.mp3

„Je jakýmsi trenažérem pro ideální veřejný prostor, bude tam městský mobiliář a lavičkami a stínítky. A také stoly, prolézačky, hřiště pro děti a budou připravené tak, aby je lidi sami mohli přesunovat,“ přibližuje Jiří Sulženko, ředitel KC Zahrada, které akci pořádá.

Festival zahájí po 20. hodině speciální vydání PechaKucha Night Prague věnované veřejnému prostoru. Čtrnáct architektů, designérů, grafiků a performerů v něm představí své projekty.

Program je rozdělený tak, aby si na své přišli jak pasivní diváci, tak ti, kteří se chtějí zapojit do dění.

„Co se týče aktivních programů, tak kromě toho, že budeme dělat cykloprojížďku po sochách na Jižním městě, může široká veřejnost přijít a zapojit se do vyrábění lavičky, do zasazování záhonů, do stavby bunkru pro děti, do stavby trialových překážek pro cyklisty nebo do vytváření uměleckého objektu pro veřejný prostor,“ vyjmenovává organizátor festivalu Sulženko.

Malé velké nápady

Součástí programu je také mezinárodní konference zvané Some Ideas for Better Cities. Organizují ji architekti berlínské skupiny Raumlabor, která na minulém ročníku předvedla svou nafukovací bublinu Kitchen Monument.

„Jsou to jsou malé nápady, které umí v městském prostoru udělat velké věci,“ dodává na závěr Sulženko.

Zuzana Filípková, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme