Finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého je už potřetí Dominik Lang

Ve finále letošního ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého jsou výtvarníci Dominik Lang, Aleš Čermák, Richard Nikl, Václav Magid a výtvarnice Daniela Baráčková. O výsledku rozhodne mezinárodní porota až v polovině listopadu, a to na základě společné výstavy všech pěti finalistů, která se bude konat v září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého 2013 Dominik Lang se do úzkého výběru výtvarníků probojoval už potřetí | Zdroj: ČTK

Porota finalisty vybrala z mladých výtvarníků, kterých se letos přihlásilo 79, což je nejvíce v historii soutěže.

Jediná žena v úzkém výběru, Daniela Baráčková, se věnuje zejména obrazům a videoartu. Českému rozhlasu řekla, že si rozhodnutí poroty váží. „Je to pro mě hlavně satisfakce, zpětná vazba, že to má smysl. Je to příjemný pocit," svěřila se.

Společná výstava finalistů s názvem Finále se po delší době opět vrátí do Národní galerie, přesněji do Veletržního paláce.

„Prestižní cena do prestižní instituce, tam, kam patří, a kde se také cena a finále vždycky odehrávaly, ale pak byl tento vývoj násilně přerušen bývalým ředitelem Národní galerie,“ okomentovala změnu Lenka Lindaurová, kurátorka a předsedkyně Společnosti Jindřicha Chalupeckého.

Eva Rajlichová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme