Fotograf připravuje netradiční kalendář, ukáže fotografie dětí s mozkovou obrnou

Už počtvrté přijel v krátké době známý fotograf Jindřich Štreit do sanatorií v Klimkovicích. Fotí tam netradiční kalendář. Na jeho stránkách budou zachyceny děti postižené dětskou mozkovou obrnou, které se v sanatoriu léčí. Hrdinou kalendáře bude také desetiletý David a jeho otec Miloš Svoboda. David se před sedmi lety topil a od té doby je vážně postižený.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Štreit má v Českých Budějovicích výstavu O posledních věcech člověka

Jindřich Štreit má v Českých Budějovicích výstavu O posledních věcech člověka | Foto: Jiří Čondl

„Bohužel na to stačí opravdu čtyři minuty, kdy je mozek bez kyslíku. Začnou mu odumírat buňky a je to tak, jak to je,“ popisuje Miloš Svoboda, otec Davida.

David je podle otce na focení zvyklý. Uprostřed areálu v Klimkovicích je fotí fotograf Jindřich Štreit. „Já do toho moc nezasahuju, nechávám to plynout, jak ten život jde, co dělá ten rodič s dítětem. Čím méně do toho zasahujete, tím je to lepší,“ popisuje fotograf.

Přehrát

00:00 / 00:00

Desetiletého Davida spolu s jeho otcem fotil fotograf Jindřich Štreit. Z fotografií dětí s mozkovou obrnou vznikne kalendář

„Zajímají mě vztahy mezi rodiči a dětmi. Rodiče jsou neuvěřitelní, fascinující a fantastičtí v tom, jak milují ty děti a jak se o ně starají,“ dodává Štreit.

„Je to také o tom, aby bylo víc v povědomí, že existují možnosti, jak dětem zkvalitnit život, i při jejich postižení, intenzivní rehabilitací. My musíme bojovat,“ vysvětluje Davidův otec Miloš Svoboda.

Fotografií dětí s dětskou mozkovou obrnou bude v kalendáři celkem 13. Hotový ho chce mít Jindřich Štreit nejpozději v listopadu.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme