Fotografie ČTK s Václavem Havlem jsou k vidění na Staroměstské radnici v Praze

Unikátní výstava fotografií Václava Havla začíná na Staroměstké radnici v Praze. Stovka snímků z archivu České tiskové kanceláře mapuje převážně Havlovo prezidentské období.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na zahájení výstavy Prezident přišla i Dagmar Havlová | Zdroj: ČTK

Agentura vnímá výstavu nazvanou Prezident jako poctu významné osobnosti českých dějin.

Podle šéfredaktora fotobanky ČTK Petra Mlcha se na ní podílí na 24 fotoreportérů, autoři vybírali z celkem 14 tisíc snímků.

„Myslím, že se nám podařilo vyváženě namíchat fotografie, které jsou ze státnického období Havla, to znamená z úřadu a z prezidentování, i ze soukromí. Je tam celá řada fotografií, které jsou takříkajíc za scénou,“ říká Petr Mlch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výstavu Prezident přiblížil pro Rádio Česko šéfredaktor fotobanky ČTK Petr Mlch

K vidění jsou slavné prezidentovy krátké kalhoty, rozespalý Havel u snídaně, prezident jako indiánský náčelník festivalu v Trutnově či fotografie, na níž Václav Havel relaxuje pod českou vlajkou na řece v Bangkoku, s níž Igor Zehl zvítězil v roce 1995 v soutěži Czech Press Photo.

Mnoho fotografií z přibližně stovky vystavených ještě nebylo nikdy publikováno. Záměrně pak chybí snímky z posledního rozloučení s Václavem Havlem.

„Chtěli jsme Havla ukázat jako člověka, jako spolupracovníka, jako kamaráda, a výstava má být vtipná a veselá, takže i z toho důvodu jsme pietní část vynechali,“ vysvětluje Mlch.

Výstava na Staroměstské radnici v Praze potrvá ode dneška do 6. července. Otevřeno je od úterý do neděle od 9 do 18 hodin, v pondělí až od jedenácti.

Naďa Bělovská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme