Fotografie vybízejí k řešení problému, tvrdí autorky

Lenka Klicperová, Jarmila Kovaříková a Líba Taylor je trojice českých fotografek, které se vydaly do Afriky za palčivými problémy tohoto kontinentu. Nyní své reportáže představují na výstavě „Tři ženy v Africe“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lenka Klicperová sledovala život Surmů v jižní Etiopii | Foto: Lenka Klicperová

Barevné i syrově černobílé fotografie svědčí o tvrdé africké realitě. Za každým snímkem je přitom nezapomenutelný osobní prožitek.

„Vzpomínám si na fotografii tříleté znásilněné Naomi z Demokratické republiky Kongo. Je pro mne silná i proto, že znám příběh, který je za ní,“ vzpomíná Lenka Klicperová.

Smysl snímků vidí v upozornění na problémy. „Fotografie pomáhají tím, že se o tématu píše a mluví. Protože pokud chcete někomu pomoci, musíte nejdřív vědět, že tu pomoc potřebuje.“

Zárukou kvality výstavy na Staroměstské radnici v Praze je spolupráce s organizátorem Czech Press Photo. Zárukou pomoci dětem z Fondu Terezy Maxové pak pouhá návštěva výstavy.

Lucie Maňourová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme