Galerie Jaroslava Fragnera vystavuje současný industriál

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera večerní vernisáží otevírá výstavu Současný český industriál, která přináší návštěvníkům pohled na zajímavé současné tuzemské průmyslové objekty. Výstava představuje asi 40 staveb, mezi jinými továren, elektráren nebo skladů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna Knauf Insulation - průmyslová zóna Krupka

továrna Knauf Insulation - průmyslová zóna Krupka | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Nejde jen o objekty, které jsou realizovány, jsou tam i architektonické studie. Vybírala je dvojice kurátorů Dan Merta a Petr Volf. Jejich měřítkem hodnocení byla architektonická kvalita a příspěvek do architektury tohoto typu, který přeci jen převyšuje základní krabici v krajině. Přináší nějakou jedinečnost. Obohacuje jak prostor například továrny, tak její okolí,“ vysvětluje architekt Jakub Fišer, který je mimo jiné také autorem instalace.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výstavě Současný český industriál mluvil autor instalace architekt Jakub Fišer

„Výstava je uspořádána ze současných věcí z posledních patnácti až dvaceti let, u kterých bychom byli rádi, kdyby navázaly na ty starší stavby, které máme tak rádi. I proto budou v předsálí výstavy promítány stavby ze slavné éry 19. a 20. století,“ pokračuje Fišer.

Na výstavě je zastoupený i jeden Fišerův projekt, který vznikl pod ateliérem Aulík Fišer architekti.

„Jedná se o tovární halu na okraji Teplic. Zajímavé na tom bylo, že to neměla být jen tovární hala, ale zároveň i sídlo firmy s showroomem a zázemím pro zaměstnance, včetně firemní školky. Bohužel ale investor musel zatím od realizace odstoupit, takže je to zatím ve fázi studie,“ vysvětluje architekt Fišer.

Zuzana Filípková, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme