Hlavní cenu Czech Press Photo získal reportér AFP Joe Klamar

Hlavní cenu novinářské soutěže Czech Press Photo získal snímek zachycující amerického prezidenta Baracka Obamu v Praze. Autorem je fotoreportér francouzské agentury AFP Joe Klamar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autor vítězného snímku Joe Klamar | Zdroj: ČTK

"Člověk je překvapený a vždycky doufá," řekl Klamar Radiožurnálu při vyhlášení výsledků soutěže.

"To ráno jsem se omylem dostal do úplně jiného poolu a byl jsem úplně někde jinde, než jsem potřeboval být," zavzpomínal na okolnosti pořízení vítězného snímku.

"Já jsem si to den předem tam šel s kolegy nastudovat, byli jsme na té tribuně. Já jsem ani nevěděl, kde druhý den vlastně budu, v které části tribuny, ale doufal jsem, že bych mohl být naproti."

Z domácích tvůrců zabodoval na druhém místě Roman Vondrouš z ČTK se snímky z vítání papeže Benedikta XVI. při jeho nedávné návštěvě Česka a sérií nazvanou Fragmenty metropole.

Mezinárodní porota vybírala z více než 4 tisíc fotografií bezmála od 300 autorů.

Ceny vítězům předá prezident Václav Klaus na vernisáži úspěšných snímků 16. listopadu na Staroměstské radnici v Praze. Výstava tam bude otevřená až do konce ledna příštího roku.

Marika Táborská, Zuzana Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme