Hlavní ceny Czech Grand Design si odnesli Lucie Koldová a Dan Yeffet

Vítězi soutěže Czech Grand Design 2012 se stali Lucie Koldová a Dan Yeffet. Získali jak ocenění Grand designér roku, tak i Designér roku. Do síně slávy byl uveden Zdeněk Ziegler. Ceny v podobě zlaté špejle s cukrovou vatou navrženou šperkaři Danielem Poštou a Zdeňkem Vackem se předávaly v pražském Stavovském divadle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní ceny soutěže získali Lucie Koldová a Dan Yeffet | Foto: Czech Grand Design

Koldová a Yeffet byli oceněnii za kolekci svítidel Shadows, lampu Versa, zrcadla Iconic Mirror a Private Mirror a lavičky Urban Islands.

Pro Koldovou, která vystudovala VŠUP v ateliéru Michala Froňka a Jana Němečka, to nebylo první ocenění v rámci designové soutěže. Před čtyřmi lety byla zvolena Objevem roku. Na svém kontě má navíc i několik nominací včetně letošní vítězné.

Cenu za módní design obdržela Hana Zárubová, podruhé v historii soutěže. Tentokrát byla oceněna za edici Panto.No, s níž loni získala jednu z cen Designbloku.

Za nejlepší šperkaře byli tentokrát označeni designér Zbyněk Krulich a šperkařka Markéta Richterová. Ocenění si vysloužili za značku Blueberries. Nejlepším Grafickým designérem se stal tým Okolo. Cenu získal za grafické zpracování výstavy Light Sculptures.

Za Výrobce roku byla prohlášena firma mmcité, za Obchod roku firma Ton. Objevem roku se stal Daniel Gonzalez a cenu za fotografii roku si odnesla Bet Orten.

Vítězové přebírali ceny z rukou architektky Evy Jiřičné, její kolegy Josefa Pleskota, režiséra Davida Ondříčka nebo kardiochirurga Jana Pirka.

Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme