Hogo Trafo Fogo v 66 Gallery

V komorním prostoru pražské 66 Gallery od posledního srpna do 17. září vystavují 4 rezidenti z libeňské galerie Trafačka. Co spojuje tvorbu mladých absolventů AVU Jakuba Kubálka, Jana Mráze, Martina Krajce a milovníka starých elektronických součástek Stanleyho Povody, se dozvíte v pozvánce Roberta Candry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hogo Trafo Fogo | Foto: Press kit

Theremin, jeden z prvních elektrických hudebních nástrojů, který se ovládá bez fyzického kontaktu s hráčem. A vedle maleb, kreseb, skic, ale i robotů je to jeden z exponátů, které jsou k vidění na výstavě Hogo Trafo Fogo v 66 Gallery. Umělce představí jeden z nich, konstruktér zmíněných thereminů a robotů Stanley Povoda, uvnitř příspěvku. Tam také najdete rozhovory s dalšími zúčastněnými.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hogo Trafo Fogo v 66 Gallery

Jakub Kubálek a Jan Mráz jsou absolventi ateliéru kresby Jitky Svobodové na AVU, Martin Krajc prošel ateliérem malby Michaela Rittsteina a svérázného sympaťáka Stanleyho Povodu vyučil ze všeho nejvíc jeho pestrý život.

Stanley Povoda na vernisáži výstavy | Foto: Press kit

Je to určitá tendence k figurálnosti (samozřejmě kromě toho, že všichni čtyři tvoří v prostorech Trafačky), která spojuje práce mladých umělců - a vlastně i Stanleyho robotí postavičky.

Výstava Hogo Trafo Fogo bude v centru Prahy otevřená do 17. září.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme