Hradozámecká noc lákala návštěvníky na netradiční noční prohlídky

Dnes v noci ožily hrady a zámky po celém Česku. K letošnímu ročníku Hradozámecké noci se připojilo na 80 památek, které nabídly speciální program. Na Liberecku se v noci otevřely zámky Frýdlant, Grabštejn a Hrubý Rohozec. O netradiční akci byl velký zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrubý Rohozec | Foto: Agentura CzechTourism

Na Hrubém Rohozci v Turnově se návštěvníci například seznámili s tím,co dělalo zámecké služebnictvo v době,kdy šlechta už dávno spala. Návstěvníkům se noční akce podle všeho opravdu líbila.

„Byli jsme tady už minulý rok a hrozně se nám tu líbilo. A protože tu máme kamarády a víme, že to jsou dobří herci, tak je to pro nás skvělý zážitek,“ říká jedna z návštěvnic z návštěvníků hradu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ivany Bernáthové z návštěvy zámku Hrubý Rohozec

Kastelán Jiří Holub je také rád, že měl program u návštěvníků takový úspěch, celá sezona podle něj totiž pro zámky příznivá zrovna moc nebyla.

„Jsme samozřejmě rádi, že letos lidé přišli. Už jsme se začínali trochu bát, protože letošní sezona nebyla rozhodně ideální. Respektive přála jezerům a koupalištím, ale zámkům už tolik nepřála," komentuje kastelán.

„Je dobře, že se nám zákazníci alespoň takhle koncem sezony vrátili. Myslím, že předchozí dva ročníky Hradozámecké noci ukázaly, že tady na Hrubém Rohozci lze prožít pár příjemných chvil,“ dodává.

Ivana Bernáthová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme