Jedinečná evropská sbírka umění je k vidění ve Veletržním paláci

Jedna z nejvýznamnějších evropských sbírek kolekce Rity a Herberta Batlinerových, která je prezentovaná ve vídeňském muzeu Albertina, se představuje v Národní galerii v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Veletržním paláci v Praze je k vidění výstava Monet-Warhol - Mistrovská díla z muzea Albertina a Batlinerovy sbírky. Na snímku soubor Elektrické křeslo od Andyho Warhola | Zdroj: ČTK

„Takovou ikonou tohoto výběru je obraz Claudia Moneta z jeho pozdního období, který se jmenuje Lekníny. Výstava dále představuje tvorbu německých expresionistů, prezentuje díla, která neměla příležitost být vystavena, díla umělců ruské avantgardy. Dále je zde významný soubor poválečné tvorby amerických umělců i těch evropských,“ popsala výstavu její kurátorka Olga Uhrová.

Ve Veletržním paláci je k vidění 80 děl velkých osobností moderního evropského a amerického prostředí až do 7. ledna příštího roku.

Zbyněk Zykmund, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme