Jiří Skála vystavuje v Galerii Václava Špály i zvuky a videa

První výstavu nové éry Galerie Václava Špály vystřídala díla loňského již dvacátého držitele Ceny Jindřicha Chalupeckého Jiřího Skály. Svou expozici pojmenoval Ty jsi předmět, já jsem podnět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cenu Jindřicha Chalupeckého získal Jiří Skála | Foto: Press kit

Pro takzvanou Špálovku vytvořil jak nové věci, tak zde uvidíte i starší díla, na kterých pracoval se Zbyňkem Baladránem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novou výstavu v pražské Galerii Václava Špály představuje v Ranním Radiožurnálu Zuzana Filípková.mp3

Jiří Skála je mladý umělec, který vychází ve své tvorbě z konceptuálního umění, vystavuje i ve světě. Je nepřehlédnuty především tím, že se ve své tvorbě rozchází s tradičními uměleckými formami. Do Galerie Václava Špály umístil několik zvukových a video instalací.

V poslední patře galerie najdete dílo nazvané Paralelní monology, které je postavené čistě na zvuku. Funguje na jednoduchém principu, ale návštěvník se do něj musí interaktivně zapojit.

Výstavu „Ty jsi předmět, já jsem podnět“ uvidíte v Galerii Václava Špály do ledna příštího roku. Jednatřicetiletého výtvarníka mezitím ale čeká několik projektů. Tím nejdůležitějším je výstava v Bruselu.

Zuzana Filípková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme