Kalendář Radiožurnálu na rok 2014 zhmotňuje k oblíbeným hlasům i tváře

Osobnosti Radiožurnálu v nevšedních situacích - to je hlavní motto kalendáře, který právě vydává hlavní zpravodajská stanice Českého rozhlasu. Kdo si každý den zve do svých domovů hlasy moderátorů, redaktorů a zprávařů, si k nim teď může přidat i obličeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kalendář Radiožurnálu na rok 2014 nafotil Tomáš Novák | Foto: Tomáš Novák

Křest kalendáře zahájil šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný a přidal i praktické informace pro zájemce.

„Nechali jsme ho vytisknout v počtu jeden tisíc kusů, z nichž část se bude prodávat v reprezentační prodejně Českého rozhlasu a část rozdáme,“ dodal Jan Pokorný.

Přehrát

00:00 / 00:00

O křtu kalendáře Radiožurnálu informuje Jan Herget

Každý měsíc rovná se jedné fotografii, na které jsou zachyceni lidé ze zpravodajství: redaktoři, technici, sportovní reportéři, moderátoři a samozřejmě zprávaři. Ti třeba stojí ve vysoké zvonici funkcionalistického kostela v Praze na Vinohradech.

„Za prvé máme neuvěřitelně široký rozhled, do toho jsme ještě vybaveni hlasy jako zvon a naše informace jsou úderné. Tak myslím, že to je ta symbolika,“ vysvětluje zprávařka Jana Gulda.

Kalendář Radiožurnálu je pokřtěn! | Foto: Radiožurnál

Pestrost a vytříbené chutě vysílání Radiožurnálu má zase na starosti dramaturg Martin Ondráček, a tak měl na fotce symbolicky vyvářet v polní kuchyni nějakou velkou dobrotu.

„Největší zábavou byla polní kuchyně Martina Ondráčka, která nikdy nikam nedojela... Kde jsme byli dvakrát. Poměrně dobře se vyznáme v oblasti kolem Bezděkova. Je tam krásně,“ dodal s úsměvem fotograf Tomáš Novák důvod, proč tento snímek nakonec nevznikl.

Tvůrci kalendáře nakonec našli náhradní řešení. Jaké to bylo, zjistí ale jen ten, kdo si včera pokřtěný kalendář Radiožurnálu pořídí.


Omezený počet kusů kalendáře bude možné si koupit v reprezentační prodejně Českého rozhlasu na Vinohradech

Jan Herget, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme