Kaplického ’rejnok‘ by v Českých Budějovicích mohl vyrůst do tří let

Výstavba ’rejnoka‘, jednoho z posledních návrhů architekta Jana Kaplického, v Českých Budějovicích pokračuje. Koncertní a kongresové centrum by mělo stát nejdřív v roce 2015. Projekt ale nabral roční zpoždění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Rejnok" Jana Kaplického | Foto: Future Systems

Architektka Eva Jiřičná, která v projektu pokračuje, by měla se svým týmem do konce srpna zpracovat plány tak, aby je mohli podat k územnímu rozhodnutí. Další různá správní řízení by měla trvat rok.

Přímo stavební práce mají začít až v roce 2013 a slavnostního otevření by se centrum mohlo dočkat na přelomu let 2015-16.

Celá stavba by mohla vyjít na dvě miliardy korun. Cena se letos ale ještě upřesní.

'Rejnok,' jak je stavba přezdívána, by měl mít dva sály. Velký, pojmenovaný po Emě Destinnové pro asi tisícovku lidí, a malý, který ponese jméno dirigenta Karla Ančerla. Ten bude pro čtyři stovky návštěvníků.

Do zástavby o velikosti asi jednoho a půl hektaru se vejdou také obchody a restaurace. Koncertní a kongresové centrum Antonína Dvořáka bude součástí nové městské části, která vznikne v areálu někdejších vojenských kasáren uprostřed Českých Budějovic.

mta, Jiří Čondl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme