Kolekce nula v DOXu

Centrum pro současné umění DOX je jednou z mála českých galerií, které jsou opravdu otevřené všem možným formám. Díky tomu můžete v těchto dnech navštívit neobvyklou instalaci, která propojuje módu a fotografii. Za projektem nazvaným Kolekce nula stojí návrhářka Denisa Nová a fotografka Karin Zadrick.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denisa Nová - fashion Kolekce nula | Foto: Karin Zadrick

Práce módní návrhářky Denisy Nové patří ke špičce současné autorské tvorby v Česku. Originální, ale přitom nositelné a elegantní oděvy jsou výsledkem zkoumání a promýšlení hranic lidského těla. Základními rysy její tvorby jsou vyrovnanost a intenzita, které vychází z čisté a jedinečné střihové formy, futuristických detailů a kvalitní krejčoviny. Výsostně osobitá je vždy i veřejná prezentace jednotlivých kolekcí. Vždy jde o projekty, které přesahují hranice módy. Můžeme zmínit třeba přehlídku kolekce Danubius v Divadle Na Zábradlí, na které v průběhu akustického koncertu kapely Please The Trees vyjížděly modelky na jeviště divadelním propadlem. Nebo poslední výstavu ve Studiu LR s názvem Tanec tichem, která byla konfrontací módy, textu a fotografické performance.

Tanec tichem vznikl ve spolupráci s Karin Zadrick, fotografkou, která je zapojená i do aktuální instalace Denisy Nové v Centru současného umění DOX. Kolekce nula vznikla pro prezentaci České republiky na šanghajském Expu 2010.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kolekce nula v DOXu

Kolekci nula po finálním výtvarném a technickém zpracování externě ovlivnila také OLO neboli Oldřiška Křížová a samozřejmě i zmíněná Karin Zadrick. V Centru současného umění DOX se můžete s originálním pojetím klasických oděvních ikon v konfrontaci s fotografií setkat do poloviny listopadu 2010.

Veronika Mayerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme