Kutnohorská galerie láká na vstup zdarma

Prohlédnout si někdejší Jezuitskou kolej, k tomu hned několik výstav a za to všechno zaplatit jenom jednu korunu. S takovým lákadlem teď přišla Galerie Středočeského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mincíři na fresce z chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře | Foto: Václav Pinta

Galerie Středočeského kraje bojuje o návštěvníky. Ve svých expozicích v Kutné Hoře vsadila na osvědčený recept. Ten by se dal stručně popsat slovy, že když je něco zadarmo, přitáhne to pozornost i těch, kteří by jinak do galerie nepřišli.


Ukázalo se to třeba o uplynulém víkendu. To galerie vystavila vzácnou středověkou výtvarnou iluminaci s motivy těžby a zpracováním kutnohorského stříbra a návštěvníci mohli expozici shlédnout zdarma. To přilákalo 1500 lidí, což je pětkrát tolik jako za běžný víkend.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kutnohorská galerie láká návštěvníky cenou vstupného

Dnes a pak každé úterý bude vstup do galerie pouhou korunu. V těchto dnech lze vidět přehlídku moderního výtvarného umění, ukázku designových tapet, expozici Alfonse Muchy Tváře nebo konfrontační výstavu Andy Warhol, Lucas Cranach: Nebezpečné vztahy.

Michal Trnka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme