Mezi nejnavštěvovanější muzea se probojovaly Tchaj-wan i Jižní Korea

Návštěvnost nejslavnějších světových muzeí, galerií a výstav neklesá ani v době hospodářské krize. Do pařížského Louvru loni přišlo o pět procent návštěvníků víc než v roce 2010, celkem jich bylo téměř devět milionů. Do první desítky se dostala také dvě asijská muzea – v tchajwanském Taipei a jihokorejském Soulu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnanec muzea fotí obraz Edgara Degase v Muzeu d'Orsay v Paříži | Foto: Reuters

Žebříček nejnavštěvovanějších muzeí, galerií a výstav každoročně sestavuje časopis Art Newspaper. Z jeho údajů vyplývá, že nejatraktivnější výstavní síní na světě je Centro Cultural Banco do Brasil v Sao Paolu.

Tamní výstavu nizozemského grafika Escherův magický svět každý den navštívilo 10 000 lidí. Sedm tisíc diváků denně přišlo na do stejné galerie na multimediální projekt americké hudebnice Laurie Andersonové.

V Evropě měla největší úspěch výstava Clauda Moneta v pařížském Grand Palais a expozice madridské galerie Prado v petrohradské Ermitáži. Zavedeným obrazárnám ale silně konkurují asijské výstavní síně.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme