Milionová výtvarná díla se draží na dvou pražských aukcích
Sběratelé umění mají příležitost na dvou aukcích v Praze získat cenná díla. V Nové síni se bude dražit Toyen a v hotelu Inter-Continental soubor děl převážně Francouzských malířů 19. a 20. století.
První proběhne v Nové síni ve Voršilské ulici a nabízí například plátno Vinobraní od česko-francouzské představitelky surrealismu Toyen za vyvolávací cenu 6 a půl milionů korun.
Na další aukci v hotelu Inter-Continental se začne rozprodávat velký soubor obrazů od významných světových, hlavně francouzských malířů druhé poloviny 19. a první půle 20. století.
Žádná podobná kolekce se v Česku dosud nedražila. Její majitel díla nakoupil v posledních třech letech v předních aukčních síních v Londýně, New Yorku a Paříži.