Miroslav Polách: ironická Umělcova noha

Do 21.listopadu můžete v Domě U Zlatého prstenu navštívit další pokračování výstavního cyklu Start-up, který představuje tvorbu mladých a neokoukaných umělců. Tentokrát zde své dílo prezentuje malíř Miroslav Polách. Prohlédnout si můžete cyklus obrazů nazvaný Umělcova noha. Proč se výstava jmenuje zrovna takto a jak jednotlivé obrazy, které jsou její součástí, vznikaly? Nejen na tyto otázky nám přišel do Odpolední session odpovědět autor, malíř Miroslav Polách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z výstavy Miroslava Polácha Umělcova noha | Foto: Press kit

Soubor velkoformátových zářivých maleb Umělcova noha je reflexivní sondou do vlastního tvůrčího aktu malování odehrávajícího se v prostředí uměleckých ateliérů. Přes zřejmé seriózní úsilí je všudypřítomný prvek nadsázky a ironie. Miroslavu Poláchovi nejde o „žánrové ateliérové obrázky“, ale o samu podstatu tvůrčího malířského aktu. Poodhalit roušku, která skrývá onen tvůrčí proces, můžete nejen na výstavě v Domě U Zlatého prstenu, ale i v rozhovoru s Miroslavem Poláchem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s výtvarníkem Miroslavem Poláchem

Ivana Veselková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme