Mladí návrháři představí na pražském festivalu Code Mode nové trendy v oblékání

V pražském Karlíně dnes začal šestý ročník festivalu nezávislé módní tvorby nazvaný Code Mode. Nabídne nové trendy v oblékání, pouliční divadlo nebo koncert.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CODE MODE | Foto: Monika Puchingerová

Festival Code Mode nabídne po dobu čtyř dní originální oblečení a doplňky od tuzemských a slovenských módních návrhářů.

„Tvorba se netýká jenom módy jako takové, ale je to i šperk, jsou to i doplňky. Máme tam i nezávislé nakladatelství, takže jsou to většinou takové zajímavé okrajovější věci, které by běžně nebyly tolik k vidění. Dáváme jim možnost zviditelnit se,“ říká organizátorka festivalu Bára Šichanová.

Šestý ročník přichystal pro vystavující jednu zásadní novinku.

„Rozhodli jsme se to pojmout trošku jinak. To znamená neposkytnou pouze stánek nebo jenom tu jednoduchou omezenou výměru, ale vlastně poskytujeme designérům vlastní pokoj, kde si mohou zařídit expozici, takový soukromý vesmír, kde se mohou dopředu vyřádit. Mohou si tam zařídit vlastní občerstvení, dekoraci, hudbu. Zvou vlastně návštěvníky k sobě v podstatě jako do soukromí,“ představuje novinku Šichanová.

Pro mladé návrháře je přehlídka příležitostí, jak se zviditelnit. Až do neděle mohou potkávat své zákazníky a vysvětlovat jim, co jim sluší a co by raději už nosit neměli.

„Většina z nás designérů hodně prodává na internetu během roku nebo v obchodech, kde nemůžeme sami být u prodeje. Za čtyři dny člověk potká obrovské množství živých zákazníků, kterých se může zeptat, co je špatně, co je dobře, vidí na vlastní oči, co jim sluší a co jim sedí,“ říká návrhářka Klára Krchová.

Kromě ní bude na festivalu Code Mode dalších 67 návrhářů.

Marie Sýkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme